Gymnázium Prečo sa prihlásiť na Gymnázium sv. Františka z Assisi podľa súčasných študentov
Prečo sa prihlásiť na Gymnázium sv. Františka z Assisi podľa súčasných študentov

Odporúčali by ste prihlásiť sa deviatakom ZŠ na naše gymnázium? Ak áno, tak PREČO?

Na otázku odpovedajú súčasní žiaci Gymnázia sv. Františka z Assisi:

 

Všetko zlé je na niečo dobré... určite ste už túto vetu počuli najmenej stokrát. Vždy sa nad ňou len na chvíľku zamyslíme a ideme ďalej.
Keď som nenapísala dobre monitor zo slovenského jazyka, bola som nešťastná. Chcela som, predsa, ísť na gymnázium bez písania prijímačiek a pre strednú školu som bola pevne rozhodnutá. Naše gymnázium svätého Františka bolo v mojom vtedajšom rebríčku gymnázií na poslednom mieste. Cirkevná škola... to by mali spolužiaci na základnej škole zase reči.
Prišlo prvé kolo prijímačiek na stredné školy. Šla som na školu, o ktorej som bola presvedčená, že na nej chcem určite študovať. Veľa žiakov som tam poznala a myslela som si, že to bude super. Mýlila som sa... prišla som na to v okamihu, keď ma moji „kamaráti“ ani neodzdravili.
A tak som sa, vďaka rodičom, chtiac-nechtiac, ocitla na druhom kole prijímačiek na gymnáziu svätého Františka. Na prijímačkách nás bolo šesť a hoci sme sa skoro vôbec nepoznali, hneď sa z nás stali kamaráti. Učitelia aj pán riaditeľ boli veľmi milí. Vtedy som si povedala, sem sa musím dostať...
Stalo sa :) Už som štvrtý rok na našom gymnáziu a bola to tá najlepšia voľba, akú som mohla urobiť. Z našej triedy je jedna veľká rodina. Trávime spolu veľa času nielen v škole, ale aj mimo nej, na spoločných výletoch či oslavách. Učitelia nám každý deň odovzdávajú vedomosti potrebné na vysokú školu, ale aj do bežného života. V každej chvíli sú nám oporou a snažia sa nám vo všetkom pomôcť radou, rozhovorom a príkladom.

 

Na našu školu som chodila už od 1.triedy ZŠ. Rozhodla som sa ostať kvôli kvalitnému učiteľskému zboru a priateľskej a rodinnej atmosfére. Tiež som bola už od začiatku rozhodnutá, že chcem ísť na cirkevnú školu. Na našom gymnáziu sa mi veľmi páči atmosféra, prístup učiteľov, kvalitné prírodné vedy (najviac som vďačná za matematiku) a taktiež aj jazyky a humanitné vedy. Máme tu aj kvalitné semináre. Hlavne oceňujem individuálny prístup učiteľov. Sú tu super ľudia, kamaráti a spolužiaci. Sme dobrý kolektív a už za prvý rok sme spolu zažili veľa zážitkov (napr. výlet do Genevy, Zurichu, Googlu a Cern-u). Som fakt rada, že tu som a teším sa na nových prvákov!

 

Takže v prvom rade ju tu úžasný kolektív. Každý sa s každým pozná. Učitelia sú tu super, vidno, že ich baví učiť, správajú sa k žiakom veľmi milo. Taktiež máme peknú triedu, do ktorej je radosť chodiť. Máme aj veľmi milú kuchárku Gizku :). Je to tu proste super a určite sa sem oplatí ísť.

 

Odporúčal by som prihlásiť sa sem. Je tu dosť veľká kvalita výučby. Škola ponúka vynikajúce obedy, veľmi dobrých učiteľov, novú telocvičňu, umelý trávnik. Máme tu učebne s interaktívnymi tabuľami. Každú stredu mávame omše. Máme kvalitnú matematiku a fyziku. Ale dosť kvalitné sú aj cudzie jazyky. Individuálny prístup k žiakovi.

Toto gymnázium sv. Františka z Assisi by som odporúčal z toho dôvodu, že v triede nás nie je veľa, s profesormi máme dobré vzťahy, sme dobrý kolektív. V triede nie je nikto vysunutý zo spoločenstva. V jedálni nám varia chutné jedlá. Vysokú úroveň štúdia.

 

Na túto školu chodím od piatej triedy. Prvé štyri roky som chodila na inú základnú školu. Myslím, že teda viem posúdiť a porovnať túto cirkevnú školu so štátnou školou. Rozdiel v kolektíve bol obrovský. Podľa mňa veľmi záleží na ľuďoch, s ktorými budete tráviť ďalšie štyri roky. Kebyže si vyberám, asi by som si nevybrala lepšie. V deviatej triede som sa bola pozrieť na veľa škôl, ale ani jedna ma neoslovila natoľko, aby som sa vzdala tejto. Máme super učiteľov, chodíme na perfektné výlety aj akcie. Tento rok sme boli vo Švajčiarsku v CERN-e a dokonca aj v Googli! Máme fakt kvalitné hodiny matematiky, jazykov, prírodné aj humanitné vedy. Je tu naozaj široký výber seminárov, pretože aj keby bol len jeden záujemca pre tento odbor, seminár sa pre neho otvorí. Ako ... fakt sa to oplatí, pretože naozaj je tu super a po deviatej triede sa opäť teším každý deň do školy. Nuž a máme dobré obedy :)!

 

Najprv by som povedala, že bolo ľahšie sa rozhodnúť pre mňa na akú školu ďalej pôjdem, pretože som tu vychodila základku a potom, keď som mala možnosť robiť sem prijímačky – no neskúsim to? Páči sa mi, že sme dobrý kolektív, máme miesto kam môžeme chodiť s kamarátmi porozprávať sa, je tu lepšia atmosféra, než na iných školách. Učitelia sú tu veľmi milí, síce niektorí sú prísni, ale vždy je to lepšie, než takí učitelia, ktorí na žiakov kašlú, kričia na nich... Organizujú sa rôzne podujatia – boli sme napríklad v Googli a v Cerne, bol to pre mňa super zážitok zistiť, ako to chodí v iných krajinách a mestách. Hneď ako som prišla na toto gymnázium, našla som si veľa priateľov. Od spolužiakov - po učiteľov. Možno, že sa tu stretneme. Budem sa tešiť!


Táto škola ponúka kvalitné stredoškolské vzdelanie. Keďže je nás menej v triede, prístup je ku každému žiakov individuálny. Učíme sa v príjemnej rodinnej, priateľskej atmosfére. Cez prestávky, alebo cez voľnú hodinu, môžeme navštevovať Gospel Café v školskom areáli. Hráme futbal na ihrisku s umelých trávnikom. Cez telesnú výchovu cvičievame v novozrekonštuovanej telocvični. V triede sa nám učí fajn. V celej škole sú vymenené plastové okná, triedy sú klimatizované. Učitelia sú ochotní a milí, aj keď podaktorí sú prísni, cieľ majú jasný: naučiť nás čo najviac. Preto túto školu odporúčam každému, kto chce navštevovať niečo, čo má rád a bude sa tu tešiť prichádzať každý deň. :)

 

TORTY

 

Posledná úprava Štvrtok, 09 Marec 2017 00:05