RZ Františkove trhy 2. Františkove trhy 22.11.2015 - predvianočné
2. Františkove trhy 22.11.2015 - predvianočné

Po veľkom úspechu Prvých Františkovych trhov v máji na Deň matiek sme sa rozhodli skúsiť zmeniť trošku ich charakter - a poňať ich už tak predvianočne :-) Čiže ochotní rodičia vyrábali nádherné vianočné ozdoby na stromček, pohľadnice, sviečky, Betlehemy, hačkovali rôzne dekorácie, darčeky, piekli medovníky.... a mnoho mnoho iného. Kvôli zime sa trhy nekonali pred kostolom ale v pastoračnej miestnosti kostola dňa 22.11. 2015.

Vďaka veľkej štedrosti vyrábajúcich aj kupujúcich sa vyzbieralo 2701 eur a dopredajom počas ďaľšej nedele vo farnosti Dúbravka ďalších 870 eur, čiže spolu bol výťažok 3571 eur. Opäť sa využili pre naše deti, a to konkrétne na financovanie herného prvku na školskom dvore (preliezka).
Fascinuje ma ochota toľkých ľudí obetovať svoj čas, zručnosť, svoj nakúpený materiál.... a venovať ho škole. Len tak. Pre dobro detí. Nemať z toho nič, "len" dobrý pocit :-) Nezištná pomoc býva odmenená väčšinou až tam hore a to tým Najštedrejším Darcom :-) Len dôverovať, On vidí naše úmysly srdca.... Aj preto Vás povzbudzujem už teraz k zapojeniu sa do tých ďaľších Františkových trhov :-) Každý si môže nájsť spôsob kde sa nájde - niekto má čas a rád tvorí, vyrába, niekto môže pomôcť priamo už predávať, niekto ochotne otvorí peňaženku a kúpi, niekto sa pomodlí za priebeh trhov a tých ochotných vyrábajúcich.... akokoľvek... sme jedno telo, jedna rodina...
lebo "... veselého darcu Boh miluje..." (2 Kor 9, 7)

Monika Vaneková

 

Ďakujeme 39 výrobcom - malým aj veľkým - ktorí nezištne darovali svoj čas, materiál, šikovné ruky a vyrobili pre nás krásne výrobky.

Blahoželáme výhercom tipovacej súťaže, ktorá sa stáva tradičnou súčasťou už tradičných Františkových trhov: )

Tu máme najpresnejšie odpovede:

1. Paľko Nagy – odpovede: získame 2750 eur, napieklo „sa“ 290 medovníkov, slamené ozdoby vyrába p. uč. Konečná
2. Linda Vannyová – odpovede: získame 2789 eur, napieklo „sa“ 300 medovníkov, slamené ozdoby vyrába p. uč. Konečná
3. Alžbetka Čupková – odpovede: získame 2900 eur, napieklo „sa“ 500 medovníkov, slamené ozdoby vyrába p. uč. Konečná


Tešíme sa zas nabudúce!

 

Posledná úprava Štvrtok, 01 Marec 2018 15:57