V 13. ročníku školského kola Biblickej olympiády sa opäť stretol úctyhodný počet súťažiacich – približne 110 žiakov z 2. stupňa ZŠ a gymnázia. 

Už po tretí raz sme sa so spolužiakmi rozhodli v čase adventu pomôcť niekomu, kto to potrebuje. Tento rok sme si vybrali rodinu našich bývalých žiakov, ktorá sa kvôli chorobe oboch rodičov ocitla vo finančnej tiesni. 

V sobotu 7.12.2019 o siedmej hodine podvečer sa na parkovisku našej školy začali zbiehať študenti prvého a druhého ročníka gymnázia. Vo vzduchu sa niesol pocit nadšenia a očakávanie, čo nadchádzajúci výlet prinesie. 

19.decembra 2019 sme na našej škole privítali rodičov, súrodencov, starých rodičov a priateľov školy, aby sme sa spolu s nimi na chvíľočku zastavili v uponáhľaných dňoch a započúvali sa do Vianočného príbehu, ktorý si pripravili maličkí prváčikovia spolu s pani učiteľkami. Telocvičňou zneli okrem hovoreného slova krásne vianočné koledy v doprovode hudobných nástrojov. Na záver sme si spolu všetci  zaspievali najkrajšiu koledu Tichá noc, svätá noc.

Pre všetky deti bol odmenou potlesk a spokojné tváre divákov.


V noci z 29. na 30. novembra triedy nášho gymnázia nezostali prázdne, ako to väčšinou býva. Práve naopak, žilo to tam filmovými nadšencami. A veru, mali sme si z čoho vyberať.

Dňa 6. decembra 2019 sa z príležitosti dňa sv. Mikuláša konala sv. omša pre žiakov a učiteľov našej školy v kostole sv. Františka z Assisi, kde nás svojim príchodom potešil aj Mikuláš. Žiaci ho nadšene privítali a Mikuláš ich odmenil balíčkom sladkostí, na ktorých si deťúrence pochutnali. Prežili sme radostný deň. Ďakujeme Mikuláš!

Výsledkov: 1 - 6 z 118

© 2020 SPŠ sv. Františka z Assisi. Všetky práva vyhradené..

Vytvorené zo Lukáš Behro