Vieme čo máme robiť, ak v našej blízkosti skolabuje človek ? Predovšetkým mu máme pomôcť, pretože pri zástave srdcovej činnosti a dýchania mu ide o život! Akákoľvek prvá pomoc je lepšia ako žiadna !


Naša škola je zapojená do projektu sledovania kvality vzduchu. Celý mesiac budú vedci merať, či vzduch ktorý dýchame je čistý a nemieša sa doňho smog, alebo malé častice,  ktoré sú nezdravé. Podobné školy sú v celej Európskej únii. Spoločne tak zistíme, či školáci vo všetkých krajinách dýchajú dobrý vzduch a ako ho chrániť.

Na hodinu prvouky do 2.C zavítala antropologička Števka. Výklad pani učiteľky tak vystriedal odborný výklad s reálnymi ukážkami ľudských kostí. Žiaci s nemým úžasom počúvali o stavbe kostry ľudského tela. 

V piatok 22.11. sa žiaci 1. stupňa zúčastnili výchovného koncertu. Prostredníctvom unikátneho projektu „Marionety z Lubeníka“ sa preniesli do obdobia 18. storočia. 

Pri príležitosti osláv 30. výročia Nežnej revolúcie sme sa spolu so žiakmi 9. ročníka a 3.G zúčastnili na Festivale slobody, ktorý každoročne organizuje Ústav pamäti národa.

Žiaci 6.A a 6.C boli navštíviť Múzeum dopravy v Bratislave. Čakali ich tu stálice z histórie dopravy, ale aj nové prírastky. V úseku železničnej dopravy si mohli vyskúšať panel určený pre vedúceho stanice a rôzne zariadenia.

Výsledkov: 1 - 6 z 111

© 2019 SPŠ sv. Františka z Assisi. Všetky práva vyhradené..

Vytvorené zo Lukáš Behro