Chceli by ste sa zapojiť do príprav?

Štvrté Františkove trhy sa nám pomaly blížia, sú naplánované na nedeľu 13.5.2018 na Deň matiek ;-)

"Starí" rodičia sú už v obraze, pre tých nových rodičov, ktorí ich ešte nezažili aspoň pár slov o čo ide. Je to krásna (pre mňa až fascinujúca) akcia nás rodičov na podporu našej školy. Je to "výbuch" ochoty, obety, zaangažovanosti... za dobrú vec :-) V praxi to znamená, že ktokoľvek má čas, chuť, ochotu, podmienky v rodine a najmä teda nejakú zručnosť :-) venuje svoje ručne urobené výrobky škole na predaj na Fantiškových trhoch. Úplne celý výťažok z predaja vždy ide na konkrétnu vec - napr. preliezky... Doteraz sa na troch trhoch vyzbieralo 10 387 eur (1. FT - 2715 eur, 2.FT - 3583, 3. FT - 4089, 4. FT - zdoláme 5000?? :-)) Pán Boh Vám odplať! Tohoročný výťažok pôjde pravdepodobne na lavičky na oboch šk. dvoroch, príp. nový herný prvok na Veternicovej (podľa toho koľko vyrobíme a predáme :-)

Čo urobiť ak Vás táto myšlienka oslovila?

Zapojiť sa môžte rôznym spôsobom:
 

  1. samozrejme najviac rúk potrebujeme na vyrábanie :-) Vyrábať môžte čokoľvek pekné, predateľné... inšpirovať sa môžte aj výrobkami z minulých ročníkov na webstránke školy, ale potešíme sa aj úplne novým nápadom (doteraz ste hačkovali, plstili, štrikovali, vyrezávali z dreva, vyšívali, drôtikovali, šili, robili pohľadnice, piekli všeličo, robili šperky, tašky, mydlá, tričká... atd)
  2.  nejaké ruky budú potrebné pri chystaní stolov, samotnom predaji, balení
  3. ak nemáte možnosť veci tvoriť, rovnako prospešné je ich aj kúpiť :-) A pri otváraní peňaženky mať na mysli, že toto nie je obyčajný obchod ale darovanie sa :-) Niekto daruje čas, spánok, materiál, výrobky, niekto peniaze - danú vec berte skôr ako darček za Vašu podporu školy (nepreratúvajte či je to draheé, či sa to platí.... pre tých čo to vyrábali sa to isto "neoplatilo" a vyšlo ich to veľmi "draho" :-)))
  4. no a modlitebná podpora je vždy namieste :-) Za tých ochotných ľudí aby im to Dobrý Boh odmenil (a On vždy 100-násobne :-), za pekné počasie aby sme to mohli mať vonku a vôbec - za celú školu aby v nej prebýval Duch jednoty, tak ťažko skúšanej v tomto svete a čase.

Ak sa aspoň zamýšľate niečo vyrábať, prosím, dajte mi to najneskôr do 15.3. vedieť, aby som aspoň približne vedela či bude čo predávať :-) Ale vyrábať môžte začať aj hneď :-) Ja už šijem :-))


Výrobky potom stačí vyrobiť do 9. mája (vyzdvihnem ich u Vás doma alebo na vrátnici oboch škôl :-)
Ak by ste sa chceli podeliť o svoju zručnosť a naučiť iné mamky či staršie žiačky nejakú zručnosť, dajte mi vedieť a možme urobiť aj nejaké spoločné tvorivé popoludnie ("worhshop" :-). Najlepšie čím skôr :-). Už sme ich mali pred trhmi niekoľko a bolo to veľmi milé (ako páračky :-) 
Pre oživenie toho času, inšpiraciu, motiváciu a lepšiu predstavu trhov... kliknite si na fotky:

http://www.svfrantisek.sk/frantiskove-trhy

Už teraz sa teším na spoluprácu so skalnými ale najmä s novými ochotnými rodičmi :-) Vždy mi poskočí srdce radosťou keď mi príde mail od neznámeho človeka: "... ja môžem urobiť...". To znamená že vyšiel zo svojej zóny komfortu a ide sa darovať - a z toho vždy plynie obrovská radosť - najmä na strane darujúceho :-)

Vyprosujem Vám požehnaný zvyšok pôstu vo Vašich rodinách (možno aj toto vnímať ako skutok pokánia - dať almužnu: peniaze na materiál a čas...)
A teda aj pekné jarné prázdniny :-)

Monika Vaneková
moni.vanek@gmail.com

A prečo to všetko?
My vieme, že: "... lebo veselého darcu Boh miluje..." (2 Kor 9,7)

Galéria 0 obrázkov


© 2020 SPŠ sv. Františka z Assisi. Všetky práva vyhradené..

Vytvorené zo Lukáš Behro