Duchovné cvičenia a imatrikulácia

Aj tento rok sa na začiatku školského roka konala duchovná obnova pre prvákov a druhákov gymnázia, ktorá je už tradične spojená aj s imatrikuláciou našich prvákov. Počas 4 dní od nedele 22. do stredy 25. septembra 2019 sa obe triedy gymnázia v nádhernom prostredí slovenskej prírody navzájom bližšie spoznávali a tiež obnovovali svoj vzťah s Bohom. Dni naplnené spoločnými aktivitami, duchovným programom i zábavou boli pre mnohých nielen zážitkom ale aj príjemným začiatkom pôsobenia na našom gymnáziu. 

Aby ste si vedeli bližšie priblížiť atmosféru týchto dní, ponúkame Vám pohľad našich prvákov ale aj druhákov...

Ako to videli prváci?

Vyrazili sme v nedeľu ráno z Hlavnej stanice smer Liptovský Mikuláš. Odtiaľ sme pokračovali autobusom do Račkovej doliny. Celé poobedie bolo plné aktivít na zoznámenie s druhákmi.

Nezabudlo sa ani na denné sväté omše, prednášky a adoráciu.

V pondelok sme si dali silné raňajky a pobrali sme sa na túru do Západných Tatier.

Po druhej prebdenej noci prišiel utorok, musím uznať, že druháci si pre nás pripravili celkom ozbrojený program. Končiac malú prechádzku sme sa dostali do vojenského tábora. Neuveríte mi, ale našu triednu, p. uč. Vasilovú. uniesli teroristi! Samozrejme, že ju bolo treba zachrániť. Nebojte sa, vyviazla z toho bez žiadnych zranení. No my sme skončili celý od múky, vajíčok, kečupu a horčice, s pekným mejkapom. Asi po troch hodinových sprchách sme boli pripravení na slávnostnú večeru a "didžinu".

Našli sme nové priateľstvá a prišla posledná noc. Ráno sme sa už len zbalili a poklusom sme sa snažili nezmeškať vlak. Domov sme sa vrátili vyčerpaní, ale veľmi šťastní. Nebojte sa budúci rok bude ešte 'horší'.


A aký je pohľad druhákov?

Ako každý rok sme sa zúčastnili duchovnej obnovy spojenej s imatrikuláciou. V nedeľu po príchode nás privítal svieži horský vzduch, poobede sme strávili aktivitami na spoznanie mien a deň sme ukončili sv. omšou. Na ďalší deň sme sa zničili túrou na Holý vrch, ktorú sprevádzalo neustále klopotanie dažďa. Večer sme sa nasýtili aj duchovne – pri adorácií a svätej omši a neskôr sa vrátili do detských čias pozeraním večerného filmu (alebo skôr rozprávky). Prišiel utorok a nastal deň D – najočakávanejší deň nášho výletu – imatrikulácie. Celý deň nás sprevádzalo slniečko a pohládzal nás jemný vetrík. Doobedie sa nieslo s pokojnej nálade, len čo však prišiel obed, atmosféra sa doslova zmenila. Zatiaľ čo si prváci užívali „pľúca Slovenska“ – nádherný tatranský les – my druháci sme pripravovali bojové pole. Nastal čas a boj sa začal, nechýbali ani vajíčka, či iné bojové techniky. Výcvik regrútov však dopadol úspešne a ich úspechy sme oslávili slávnostnou večerou, na ktorej sa taktiež uskutočnila najvznešenejšia chvíľa – prijatie prvákov do študentského cechu. Večer sme ukončili diskotékou a zaspávali sme s myšlienkami na zážitky z ubehnutého dňa. V stredu, keď nastal čas odchodu, sme sa ťažko lúčili s nádherným prostredím, ktoré sme si veľmi obľúbili. Nás výlet sme ukončili bežaním na vlak, ktorý sme takmer nestihli.

Nakoniec ďakujeme všetkým zúčastneným prvákom, druhákom, učiteľom (p.uč. Čerňanskej, p.uč. Spáčilovej, p.uč. Vasilovej) a v neposlednom rade aj pátrovi Róbertovi :)


Galéria 11 obrázkov


© 2020 SPŠ sv. Františka z Assisi. Všetky práva vyhradené..

Vytvorené zo Lukáš Behro