FANTASTICKÝ ŠPORTOVÝ ÚSPECH NAŠICH ŽIAKOV

04.11.2019

Začiatkom školského roka sme sa už tradične zúčastnili medziškolskej súťaže v Cezpoľnom behu. Po minulé roky sme v tejto súťaži zvykli dosahovať pekné športové výsledky, no to, čo sa našim žiakom podarilo teraz, možno nazvať historickým úspechom.

Družstvo žiačok v zložení Laura Domčeková, Alžbeta Gašparíková a Lea Ocilková a rovnako družstvo žiakov v zložení Damián Brenčič, Matúš Konečný a Damián Kachút suverénnym spôsobom vyhrali okresné kolo vo svojich kategóriách. Nasledoval postup do krajského kola, kde sa družstvo dievčat umiestnilo na výbornom 3. mieste. Najväčší úspech však dosiahli chlapci, ktorí  toto kolo vyhrali a postúpili na školské majstrovstvá Slovenska, ktoré sa konali 15.10.2019 na Štrbskom Plese. V tíme musela nastať vynútená zmena a Damiána Kachúta nahradil Dávid Turoň. V ťažkých podmienkach (vysoká nadmorská výška) a v silnej konkurencii obsadili naši žiaci výborné 6. miesto. Za úspešnú reprezentáciu našej školy a predvedené výkony patrí našim žiakom veľká vďaka a  gratulácia.


Z individuálnych výkonov najviac zaujali:

Laura Domčeková: 2. miesto okresné kolo

Betka Gašparíková: 1. miesto okresné kolo

Matúš Konečný: 1. miesto okresné kolo, 2. miesto krajské kolo, 12. miesto majstrovstvá SR

Damián Brenčič: 3. miesto krajské kolo, 13. miesto majstrovstvá SR


Na záver už len dodať, že do budúceho školského roka pozeráme s veľkou nádejou na podobný výsledok, lebo lídri nášho žiackeho tímu Matúš Konečný a Damián Brenčič sa súťaže môžu zúčastniť aj budúci rok.


Galéria 16 obrázkov


© 2020 SPŠ sv. Františka z Assisi. Všetky práva vyhradené..

Vytvorené zo Lukáš Behro