Knižnica dobrých vecí

Často máme doma veci, ktoré využívame len zriedkavo.  Niektoré  použijeme jeden-dva razy, napríklad pri rekonštrukcii bytu a už ich viac nepotrebujeme. Zaberajú nám doma miesto. Občas  zbytočne nakupujeme, míňame peniaze, zapĺňame byt nepotrebnými alebo nie často používanými vecami.

Ponúkame vám novú možnosť. Otvárame   Knižnicu dobrých vecí. 

  bude miesto, kde môžeme spoločne zdieľať  užitočné predmety do domácnosti, na výlety, náradie pre majstrov, spoločenské hry.  Veci, ktoré sa vám občas môžu zísť, ale nemusíte ich kupovať, vlastniť a mať neustále doma.

Ponúkame vám ekologickú možnosť ekonomiky zdieľania, v duchu slobody a bratstva sv. Františka z Assisi, priateľstva k ľuďom a prírode. Veríme, že takto naučíme nás samých a aj naše deti, že nemusíme všetko vlastniť, o veci sa môžeme deliť. My budeme slobodnejší a veci využité.

 V   by sme vám radi ponúkali možnosť vypožičať si pomocníkov do domácnosti, ako napríklad vŕtačku, brúsku, rebrík, parný čistič, tepovač, ale aj šijací stroj, sušičku na ovocie, extra veľký hrniec, športové vybavenie a veci na trávenie voľného času, napríklad cyklovaky, stan, športové helmy, cyklosedačku alebo turistickú sedačku pre malé deti, rôzne spoločenské hry a pod. Nie všetko však bude k dispozícií hneď od spustenia.   budeme napĺňať postupne, podľa toho, akí ochotní budeme my sami deliť sa o veci, ktoré máme dnes doma, alebo ako rýchlo nájdeme finančné zdroje na dopĺňanie.

Pokiaľ máte nápad, čo by ste radi videli v  -Knižnici dobrých vecí, príp. si v budúcnosti vypožičali, napíšte nám na dookola@svfrantisek.sk. Tieto veci sa budeme snažiť zaobstarať  prednostne.

Ak máte doma vec, ktorú chcete zdieľať s ostatnými a venovať ju do  -Knižnice dobrých vecí, napíšte na dookola@svfrantisek.sk. Za vaše príspevky budeme vďační, vyhradzujeme si však právo posúdiť ich funkčnosť a vhodnosť zaradenia do knižnice. Prosíme, neponúkajte nám veci, ktoré sú už opotrebované, príliš objemné, nevyužiteľné v našej školsko-rodičovskej komunite.

Fungovanie   a dopĺňanie ponuky o nové produkty môžete podporiť aj finančným darom venovaným Rodičovskému združeniu sv. František, účet č. SK05 1100 0000 0026 2607 8116, s uvedením účelu daru.

Galéria 0 obrázkov


© 2020 SPŠ sv. Františka z Assisi. Všetky práva vyhradené..

Vytvorené zo Lukáš Behro