Školská knižnica

Niektoré knihy stačí ochutnať, iné prehltnúť, no iba niekoľko málo z nich je hodných prežutia a trávenia. Pri niektorých knihách si stačí pozrieť iba ich časť, niektoré stačí preletieť a niekoľko málo, medzi ktoré patrí Biblia, kniha kníh, treba prečítať starostlivo a s plnou pozornosťou. Takáto kniha sa Vám odvďačí múdrosťou a nadhľadom. 

V našej útulnej knižnici môžu žiaci a študenti školy nájsť odbornú, krásnu a aj oddychovú literatúru. Diela povinného čítania sú samozrejmosťou. Nájdu sa aj odborné a detské časopisy. 

Kniha je dušou miestnosti a aby pokrmu pre dušu nebolo málo, organizujeme v knižnici aktivity, ktoré pozdvihujú ducha a v deťoch prebúdzajú túžbu po lepšom, krajšom vyjadrovaní sa a rozvíjajú aj ich fantáziu. Sú to recitačné súťaže, rétorické súťaže, besedy a v neposlednom rade krúžky. 

Čitateľom našej knižnice je každý žiak, nemusí sa nijako registrovať. Stačí prísť, vybrať si knihu a o mesiac ju vrátiť späť. 

Knižnica je otvorená každý utorok počas veľkej prestávky, no žiaci môžu požiadať učiteľov „knižničiarov“, aby im otvorili knižnicu aj inokedy. Napríklad vtedy, keď to už nemôžu bez dobrej knihy vydržať. 

Dúfame, že naša knižnica je srdcom vzdelania a fantázie. A hoci sa môžeme v toľkých knihách stratiť, veríme, že v niektorých sa aj nájdeme.


Mária Radičová a Samuel Murčo, 

Vaši správcovia knižnice :)


Galéria 0 obrázkov


© 2020 SPŠ sv. Františka z Assisi. Všetky práva vyhradené..

Vytvorené zo Lukáš Behro